• +908502278643
  • 08502278643

ABD Şirket Kuruluşu

Dünya Ekonomisin kalbi olan Amerika Birleşik Devletleri, iş adamları ve yatırımcılar açısından oldukça rahat imkanlar sunmaktadır. Eyaletlere göre değişmekle birlikte genel Amerikan anlayışı hızlı ticarete izin vermektedir. Avrupa ile kıyaslamak gerekirse Amerika'nın çok daha serbest ticari ortam sunduğu söylenebilir. Eyaletlerin kendine has vergi sistemleri olduğundan dolayı vergisel noktada en avantajlı eyaletin belirlenmesi önem taşımaktadır. Bizim önerimiz yaşam maliyetlerinin nispeten daha düşük olması ve vergisel avantajlardan dolayı Teksas ve Delaware eyaletleridir. 

 

Şirketinizi hangi eyalette kuracağınıza karar verdikten sonra hangi tür şirket kuracağınıza karar vermeniz gerekmektedir.  Şirket türüne karar verirken sermaye yapısı, ortaklık yapısı ve yapacağınız işin nitelikleri önem taşımaktadır. En fazla kullanılan şirket türleri Corporation ve LLC ( Limited Liability Company) olup küçük - orta büyüklükte işletmeler için LLC kurulması tarafımızca önerilmektedir. LLC'nin çifte vergilendirmeye tabi  olmaması , vergisel işlemlerin daha az karmaşık olması  ve ayrı tüzel kişiliğe sahip olduğundan ortakların şahsi sorumluluğunun sınırlı olması en önemli avantajlarıdır.

 

Şirket türü belirlendikten sonraki aşamalar özetle şu şekildedir;

 

İşletmeniz için isim seçimi ve bunun kullanılabilirliğinin kontolü,

Şirket adresi ve ortaklarının tespiti,

İlgili formların doldurulması suretiyle şirketinizin kaydı,

Federal vergi numarasının (EIN) alınması,

Ticari banka hesabının açılması,

Vergi dairesine kayıt,

Bazı iş kolları için gerekli olan lisans ve izinlerin alınması.

 

ILBA Houston ofisimiz şirket kurulumu ve idaresine ilişkin olarak tüm hususlarda  sizlere yardımcı olmakta olup detalı bilgilendirme için lütfen iletişime geçiniz...

ABD Şirket Kuruluşu

ILBA CONSULTING

ILBA CONSULTING

Online : 1
Bugün Tekil : 31
Bugün Çoğul : 68
Dün Tekil : 26
Dün Çoğul : 36
Toplam Tekil : 25636
Toplam Çoğul : 54861