• +908502278643
  • 08502278643

Kurumsal

Ticari sebeplerden, yaşamsal faktörlerden veya başka sebeplerden ötürü yabancı bir ülkede yatırım  yapmaya karar verdiğiniz andan itibaren birçok soru ve sorun ile karşı karşıya kalmışsınız demektir.

 

İlk sorun, bilmediğiniz bu ülkede size yardımcı olacak, hak ve menfaatlerinizi gözetip sizi doğru yönlendirecek bir kişi veya kurum ile iletişime geçmektir.

 

Araştırmalar yaptınız ve ilk teması sağladınız...Halen çözülmemiş problemler var; Karşımdaki muhatap benim için güvenilir bir partner mi? Bu ülkede kurmak istediğim yapıyı organize edebilecek yetkinliğe sahip mi? Birçok girişimci ilk temas noktasındaki yanlış tercihlerinden ötürü zaman, nakit ve dolayıyla motivasyon kaybına uğramakta ve işler planladığı şekilde yürümemektedir.

 

Dilini, kültürünü, yaşam şeklini ve iç dinamiklerini bilmediğiniz bir yerde yaşayabileceğiniz sorunlar gerçekten korkutucudur;

 

Vize işlemleri, Yapacağınız işe ve sermaye yapınıza uygun şirket kurmak, bu şirket için lokasyon belirlemek, kiralık veya satılık yer bulmak,muhasebe işlemleri, vergisel konular , şirketinize uygun eleman alımı, bordrolama işlemleri, gümrük işlemleri, idari otoritelerle ilişkiler, finansal işlemler, ikamet izinleri...Aslında oldukça kolay olan ve yaşadığınız ülkede rahatıklıkla yapabileceğiniz işlemler yabancı olduğunuzdan dolayı kulağa oldukça karmaşık geliyor değil mi?

 

Yeni bir iş kurmanın, yeni bir yatırım yapmanın veyahut yeni bir hayat kurmanın kolay olduğunu iddia etmiyoruz ancak bu yeni başlangıcı  sizin için kolaylaştıracak bilgi ve tecrübeye sahip olduğumuz konusunda İDDİALIYIZ!...

 

Yabancı bir ülkede yatırım yapmanın, ticari veya şahsi yaşam kurmanın  zorluklarını ve risklerini  bilen alanında uzman ve  ilgili meslek kuruluşlarına kayıtlı avukat , mali müşavir , insan kaynakları ve finans uzmanlarından oluşan ekibimiz 20 yılı aşkın süredir danışmanlığını yaptığı kişi ve kurumlara hukuki , mali ve idari konularda hizmet vermektedir. İstanbul ve Frankfurt ofislerimizin yanında yaklaşık 2 yıldan bu yana Houston ofisimiz de faaliyete geçmiş olup müvekkilerimizin, Türkiye, Avrupa ve ABD’ de yapmayı planladıkları yatırımların alyapısını doğru bir şekilde kurarak ihtiyaçları doğrultusunda çözümler üretiyoruz

 

Yaşamak veya yatırım yapmak istediğiniz  ülkenin ekonomik, politik, hukuki  ve soskültürel yapısına hakim,  etik ilkelere uygun hareket etmeyi prensip edinmiş nitelikli ekibimiz ve Türkçe,  İngilizce, Almanca ve Rusça dillerinde iletişim kurabileceğiniz çok dilli ofis yapımız ile detaylarını sitemizde inceleyebileceğiniz alanlarda sizlerin yerel çözüm ortağınız oluyoruz.

 

Detaylı bilgilendirme ve sorularınız için web sitemizi inceleyebilir veya  bizlerle irtibata geçebilirsiniz...

 

Kurumsal

ILBA CONSULTING

ILBA CONSULTING

Online : 2
Bugün Tekil : 32
Bugün Çoğul : 73
Dün Tekil : 26
Dün Çoğul : 36
Toplam Tekil : 25637
Toplam Çoğul : 54866